Milé maminky a tatínkové.

Posíláme vám úvodní srdečný pozdrav ze školy v přírodě.

Po prvních peripetiích při odjezdu a 1000000 otázek "Kdy už tam budem?" jsme v pořádku dojeli na místo.

Ocitli jsme se v pohádkově krásném kraji s blankytnou oblohou, zářícím sluncem a pestrobarevnými stromy. Jen ta zima by nemusela být taková.

Děti byly od rána natěšené a stále usměvavé. Při vycházce do okolí obdivovaly každý list, větvičku, hříbek, šišku a jsou předsvědčené, že v klestí zahlédly živou gorilu.

Na čerstvém vzduchu všem vytrávilo a talířky s kuřecím řízkem a bramborovou kaší byly v mžiku prázdné. Ubylo také něco z 20 kil gumových bombónů, kterými jste nás zásobili na dalších zhruba deset škol v přírodě.

Nyní už všichni leží v postýlkách, spokojeně oddechují a těší se na další zítřejší dobrodružství.

Mějte se krásně, protože my se taky máme.

Indiáni ze Staré Pošty.

první den

/album/prvni-den/p1017861-jpg/
/album/prvni-den/p1017865-jpg/
/album/prvni-den/p1017866-jpg/
/album/prvni-den/p1017868-jpg/
/album/prvni-den/p1017869-jpg/
/album/prvni-den/p1017870-jpg/
/album/prvni-den/p1017872-jpg/

Úterý

První noc děti zvládly bezvadně, spinkaly jako andělíčci a ráno vstávaly s veselou náladou a plné očekávání, co nového objeví a zažijí.

Dopoledne jsme pokračovali v plnění dalších indiánských úkolů. Děti si upevňovaly sedmero indiánů, hledaly v labyrintu, kde bydlí sovy, a naučily se indiánský tanec. Na vycházce jsme pozorovali sýkorky u krmítka, našli pírka straky, hledali jsme červeně, oranžově a žlutě zbarvené listy stromů, poslouchali kvílící vítr a šum listí stromů.

Na oběd byl výborný kuřecí vývar, děti si dokonce přidávaly a nepohrdly ani knedlíkem, rajskou omáčkou a sekanou. S plnými bříšky se to hezky odpočívá.... A tak máme chvilku, abychom se s vámi podělily o naše zážitky. Venku se trochu rozpršelo, ale snad se to vyčasí a my se vydáme za dalším dobrodružstvím do přírody.

Středa

Milé maminky a tatínkové, posíláme vám společně s dětmi srdečný pozdrav z Bělé pod Pradědem.

Hned na začátku naší zprávy musíme vaše děti opět velmi pochválit. Jsou moc hodné, mají stále dobrou náladu a zájem o nové informace a poznatky. Proto se toho od včerejšího odpoledne, co jsme se vám naposledy ozvali, zase hodně dozvěděly.

Včera odpoledne se ještě naučily indiánské symboly, které budou potřebovat k rozluštění mapy, která je dovede na konci pobytu k pokladu. Večer jsme si užili spoustu zábavy v klubovně. Tančili jsme společně indiánský tanec, děti si k tomu bubnovaly na bubínky a moc se jim to líbilo. Pak si zahrály rytmické a pohybové hry "Ram-ze-se", "Aluete" a "Indiáni". Také se vydováděly u "Indiánské honičky" při níž se snažily získat skalp, který si během odpoledne vyrobily z vlny :-). Na závěrečné diskotéce si zatančily kromě disko tance také ploužák a to byste koukali, jak jim to šlo!!! Na přání Markétky G. jsme museli uspořádat párty. :-) :-) :-)

Dnes dopoledne jsme se učili stopovat zvířátka v lese. Odpoledne děti stavěly domečky pro lesní skřítky a před chvílí jsme pokračovali v úkolech pro malé indiány v budově hotelu. Děti si do kroniky nalepily stopy zvířat a vytvořily si vlastní krásný obrázek, který si můžete prohlédnout a obdivovat, až se vám vrátí. Doufáme, že je za jejich snahu patřičně oceníte, protože jim to dalo spoustu práce.

Za chvíli nás čeká večeře a pak máme připraveny namočené hrášky a párátka, z nichž budou děti tvořit různé prostorové stavby.

Tak máme skoro za sebou již 3.den pobytu. Přejeme vám hezký zbytek dne a krásnou dobrou noc.

Vaši indiáni :-)

Domečky pro lesní skřítky

/album/domecky-pro-lesni-skritky/img-20191009-153635-jpg/

Čtvrtek

Haló, haló, tady Bělá pod Pradědem a čerstvé zprávy z dnešního dne, který začal parádně a to výletem do jeskyně.

Ihned po snídani na nás čekal u hotelu autobus, který nás dovezl až na místo. Děti následně absolvovaly soukromou prohlídku jeskyně s odborným výkladem. Opět byly velmi pozorné, poslušné a prohlídka je velmi zajímala. Velmi zodpovědně se také zhostily možnosti pomyslet u kamenného srdce na jedno tajné přání a zatím také plní podmínku jeho splnění do roka a do dne, a tou je, že své přání nikomu neprozradí.

A nyní úkol pro vás.

Najdete na fotografiích zmiňované srdce, které plní tajná přání ????

Výlet do jeskyně

/album/vylet-do-jeskyne/p1017883-jpg/

Pátek - Hledání indiánského pokladu

/album/patek-hledani-indianskeho-pokladu/p1017931-jpg/

Pátek

Tak a jsme ve finále. Dnešní den byl podle slov dětí ten NEJLEPŠÍ :-). Hned po snídani jsme vyrazili po skupinkách na bazén. Děti si hezky zaplavaly a vydováděly se. Mezitím se pustily do výroby totému. Stříhaly o sto šest, lepily, kreslily, každý podle svých představ a fantazie, jen aby byl ten jejich totém ten nejkrásnější na celém světě. A taky byl... no parádní. Co se ovšem nestalo. Po odpoledním odpočinku děti zjistily, že totém je FUČ !!! Ještě že místo něj našly děti dopis s podrobným popisem, jak se dostanou k pokladu. Rozluštily indiánské symboly v dopise a vyrazily na cestu. Zanedlouho objevily ukradený totém a blízko něj za stromem ukrytý poklad. Když jsme ho otevřeli, děti byly úplně paf. Každý měl v krabici sáček s indiánským symbolem a když ho rozluštil, mohl si sáček otevřít. Našli v něm amulet, který je ochrání před vším zlým. Jejich radost byla neskutečná, však se koukněte na ty fotky a sami uvidíte. Cestou zpět si ještě vyhrály v lese a některé se stihly umazat tak, že jsme tomu ani nechtěly věřit.

Teď už mají děti sbaleno vše v kufrech a spinkají. Těší se na cestu domů...

Rodiče.

Již jsme na cestě domů.

Na místě budeme před 12 hodinou.